Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Publikace / Zaostřeno na drogy / Zaostřeno na drogy - pokyny pro autory

Zaostřeno na drogy - pokyny pro autory

Dvouměsíčník, vychází každý sudý měsíc, neprodejný. Vydavatelem je Úřad vlády České republiky - Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti. Registrováno MK – ISSN 1214-1089, evid. číslo MK ČR E 14088.

Uzávěrka pro autorský text: poslední den lichého měsíce – odborný redaktor dodá schválený text – v elektronické podobě na adresu grolmusova.lucie@vlada.cz , k textu se přikládají zdrojová data v samostatném dokumentu.

Formát, rozsah a povinné náležitosti autorského textu

Uvádí se titul čísla, podtitul, jména (vč. titulů) všech autorů, použitá literatura (= hlavní zdroje informací) a webové odkazy (informace na webu). Obsah se člení do kapitol a podkapitol. Obsah není nutno vytvářet – vytvoří sazeč. Text může obsahovat tabulky, grafy, obrázky, zvýrazněný text v rámečcích. Číslování kapitol a podkapitol (1, 1/1 atd., max. 4 úrovně).
Text: Word – doporučené písmo Arial 10 b., řádkování jednoduché, odstavec neodsazovat zleva, používat co nejméně formátování (žádné automatické číslování, pole apod.). Pokyny pro sazeče možno vepsat do textu za znak „ §§§“. Tučné písmo, kurzíva, velká písmena jsou povolena. Odrážky čtvercové povoleny, možno použít i v případě, že je vyčerpáno členění textu v rámci podkapitol.
Grafy, mapy – nutno dodat zdrojová data (Excel).
Obrázky, loga apod. – přednostně v křivkách; doporučuje se formát domluvit předem.
Rozsah čísla je variabilníminimálně 8 normostran, maximálně 27 normostran, tj. min. cca. 14400 znaků až max. cca 48 600 znaků. 1 NS = 1800 znaků včetně mezer – počítáno i v tabulkách a obrázcích. Počet znaků aktuálního dokumentu najdete ve Wordu v menu Soubor – Vlastnosti – Statistické údaje.

Postupy pro Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti

Každé číslo musí mít odborného redaktora – zaměstnance odboru pro koordinaci protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky, který koordinuje činnost všech autorů (interních, externích) a zajišťuje schválení čísla vedoucím editorem, kterým je MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D. (vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti); případně u jednotlivých čísel může být požadováno předchozí schválení přímým nadřízeným odborného redaktora, příp. ředitelem odboru protidrogové politiky.
Rozsah čísla: min. 4 stránky A4, max. 12 str.; výjimečně může být rozsah větší, počet stran A4 vždy dělitelný čtyřmi. Pro dosažení potřebného počtu stran je možno vkládat volné plochy a 1-2 dělící modré/khaki stránky se šipkami, o tomto členění na návrh grafika rozhoduje odpovědný redaktor Zaostřeno na drogy (nikoliv autor textu).
Uzávěrka do tisku: 3. týden v sudém měsíci – uzávěrka pro redakční úpravy, sazbu a její korektury. Přípravu do tisku zajišťuje Lucie Grolmusová spolu s externím grafikem. Na korekturách se na vyžádání podílí i odborný redaktor čísla.
Sazba a tisk: U externích spolupracovníků/dodavatelů zajišťuje Lucie Grolmusová ve spolupráci s ekonomkou Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti.
Distribuce: Distribuci tištěné verze zajišťuje Markéta Grygarová, na základě stálého distribučního seznamu.
Zasílání povinných výtisků knihovnám zajišťuje Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (pracoviště Úřadu vlády) v rámci běžné distribuce. Vydávání se řídí zákonem č. 46/2002 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku (tiskový zákon) a ČSN 01 0199 Vydavatelská úprava odborných časopisů.
Zveřejnění PDF: Každé číslo se zveřejňuje na stránkách http://www.drogy-info.cz a případně podle obsahu případně jednotlivá čísla mohou být zveřejněna i na stránce Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky ( http://drogovapolitika.vlada.cz ). Zveřejnění zajišťuje Eva Škrdlantová.

Publikováno: 21.05.2015