Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / NMS / Pracovní skupiny

Pracovní skupiny

zápisy z jednání a seznamy členů pracovních skupin Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti

Pracovní skupina Populační a školské průzkumy o postojích k užívání drog

Pracovní skupina se zabývá metodikou populačních průzkumů, sbírá výsledky z nich a sleduje vývoj v oblasti klíčového epidemiologického indikátoru „Užívání drog v populaci“.

Pracovní skupina Infekční nemoci spojené s užíváním nelegálních drog

Pracovní skupina se zabývá problematikou infekčních nemocí spojených s užíváním drog. Zajišťuje sběr dat a propojenost systému sběru dat mezi relevantními institucemi. Zabývá se rovněž možnostmi testování (příp. očkování) aktivních uživatelů drog a zjišťováním prevalence/incidence infekčních nemocí u uživatelů drog.

Pracovní skupina Žádosti o léčbu v souvislosti s užíváním drog

Pracovní skupina skupina se věnuje problematice sběru a vykazování dat o léčených uživatelích drog ve zdravotnických a nezdravotnických zařízeních.

Pracovní skupina Úmrtí spojená s užíváním drog

Pracovní skupina se zabývá problematikou sběru dat ze speciálního registru na 13 soudnělékařských oddělení zdravotnických zařízení v ČR a problematikou hlášení dat o drogových úmrtích v obecném registru mortality ČR.

Pracovní skupina Data trestněprávního sektoru

Pracovní skupina se zabývá problematikou sjednocování sběru, analýzy a distribuce dat z trestněprávní oblasti, jejich kvality a srovnatelnosti na národní i mezinárodní úrovni.

Pracovní skupina Systém včasného varování před novými drogami

Pracovní skupina shromažďuje a vyhodnocuje data o výrobě, distribuci a užívání nových psychoaktivních látek v ČR, a zajišťuje rychlou výměnu informací jak na národní, tak mezinárodní úrovni.

Pracovní skupina pro metamfetamin

Pracovní skupina se komplexně zabývá problematikou metamfetaminu - jeho zneužíváním, distribucí, nelegální výrobou, dostupností vstupních surovin, meziproduktů, produktů a odpadů výroby, dopady užívání metamfetaminu na veřejné zdraví a na životní prostředí.

Pracovní skupina Odhady prevalence a mortality problémových uživatelů drog

Pracovní skupina se zabývá odhady prevalence a úmrtnosti problémových uživatelů drog a metodickými otázkami, přípravou vhodných zdrojů dat a provedením studií.

Pracovní skupina Prevence zneužívání syntetických drog

Pracovní skupina působila v letech 2002-2003.

Pracovní skupina Evaluace a kvalita drogových služeb

Pracovní skupina působila v roce 2003.