Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / NMS / Partneři / EMCDDA

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) je jednou z decentralizovaných agentur Evropské unie; sídlí v Lisabonu.

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) bylo zřízeno v roce 1993 a zahájilo svou činnost v roce 1995. Jeho úkolem je poskytovat Evropské unii a jejím členským státům faktický přehled o evropských problémech v oblasti drog a spolehlivou znalostní základnu na podporu diskuse o drogách. Politickým činitelům nabízí údaje, které potřebují ke kvalifikované přípravě právních předpisů a formulování strategií týkajících se drog. Centrum rovněž pomáhá odborníkům a pracovníkům z praxe působícím v této oblasti upozorňovat na osvědčené postupy a nové oblasti výzkumu.
Činnost EMCDDA se opírá o spolupráci s cca 30 národními monitorovacími středisky (síť Reitox), které sbírají a analyzují informace v jednotlivých zemích, a poskytují je EMCDDA. České Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti je jedním z těchto středisek.
Podrobnější informace o EMCDDA v češtině jsou na stránkách tohoto centra. Na stránkách najdete v českém jazyce i každoročně vydávanou výroční zprávu o drogové situaci v Evropě . Mnoho dalších informací o drogové situaci v Evropě je k dispozici v angličtině.

Publikováno: 19.11.2014