Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / NMS / O nás / Národním monitorovací středisko vydává odborné publikace

Národním monitorovací středisko vydává odborné publikace

V r. 2003 vydalo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti svoji první knižní publikaci - rozsáhlou studijní monografii Drogy a drogové závislosti - mezioborový přístup (Kalina a kol., 2003).

Monografie Drogy a drogové závislosti byla první odbornou knižní publikací, kterou k vydání připravilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (vydavatelem je Úřad vlády České republiky). Kniha byla veřejnosti představena v Hrzánském paláci v Praze. Vydavatelská činnost Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti pokračuje po celou dobu existence národního monitorovacího střediska. Všechny publikace jsou zveřejňovány v plném znění v sekci Publikace na stránkách drogy-info.cz a v tištěné podobě bezplatně poskytovány odborné veřejnosti.
V 93 kapitolách, na nichž se podílelo 43 autorů, přinesla kniha Drogy a drogové závislosti ucelený přehled o této problematice z hlediska protidrogové politiky, epidemiologie, legislativy, diagnostiky, metod poradenství, léčby a doléčování. Uvádí charakteristiky "dobré praxe" nejrůznějších zařízení a programů primární, sekundární a terciární prevence. Zahrnuje i popis jednotlivých skupin legálních i nelegálních návykových látek a jejich účinků a zabývá se psychickými i somatickými komplikacemi jejich zneužívání.
Kniha Drogy a drogové závislosti navázala na Mezioborový glosář pojmů z oblasti drog a drogových závislostí (Filia Nova/Úřad vlády ČR, Praha, 2001), který je publikován i na webu drogy-info.cz. Obě publikace byly finančně podpořeny v rámci mezinárodního programu Rady Evropy DRSTP II.

Publikováno: 04.12.2014
Aktualizováno: 12.06.2015