Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / NMS / O nás / Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti

Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti

Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (původně zřízeno jako Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti) je organizační součástí Úřadu vlády České republiky.

Základní úkoly Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti (NMS) jsou zakotveny ve Statutu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky takto:
  1. "NMS je odborným výkonným, metodickým a koordinačním pracovištěm pro sběr, analýzu, interpretaci a distribuci dat o drogách a závislostech v ČR. Je samostatným organizačním útvarem v rámci sekretariátu Rady.
  2. NMS koordinuje v ČR tzv. drogový informační systém, tj. systém sběru, zpracování, hlášení a distribuce informací v oblasti závislostí, důsledků závislostního chování, protidrogové politiky, přijatých intervencí/opatření, legislativy, represe a trhu, výzkumu a evaluace v oblasti drog a hazardního hraní; za tímto účelem NMS koordinuje činnost ostatních státních a nestátních orgánů a institucí.
  3. NMS zpracovává informační výstupy a publikace o situaci v ČR v oblasti závislostí, zejména výroční zprávy o situaci v oblasti návykových látek a hazardního hraní, které každoročně předkládá pro informaci Radě, vládě a Evropskému monitorovacímu centru pro drogy a drogovou závislost.
  4. NMS je koordinátorem celostátního meziresortního a mezioborového informačního systému „Systému včasného varování“ (EWS), který umožňuje rychlou výměnu informací o rozšíření, užívání a rizicích nových psychoaktivních látek v ČR a dává podněty k jejich případné legislativní kontrole."
Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti je součástí odboru protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky, který plní roli Sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky .

Poštovní adresa, umístění pracoviště a e-mailové adresy

Poštovní adresa: Úřad vlády České republiky, Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti, nábř. E. Beneše 4, 118 01 Praha 1.
Pracoviště je umístěno v prostorách Ministerstva dopravy na adrese: nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Praha 1. Tel. číslo asistentky Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti: +420 225 131 725
E-mailové adresy jednotlivých pracovníků jsou uvedeny u jejich jmen ve složce Pracovníci na tomto webu. Vedoucím NMS je MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D. Pro komunikaci týkající se webové stránky je určen e-mail info@drogy-info.cz

Publikováno: 18.11.2014
Aktualizováno: 12.06.2015