Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Zpráva o drogových trzích v Evropě byla zveřejněna v Bruselu

Zpráva o drogových trzích v Evropě byla zveřejněna v Bruselu

31. 1. 2013: Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) spolu s Europolem dnes zveřejnily zprávu o drogových trzích v Evropě "EU DRUG MARKETS REPORT". Jedná se o první strategickou analýzu evropských drogových trhů.

Nelegální obchod s drogami je vysoce ziskovou komerční aktivitou, která patří ke klíčovým aktivitám organizovaného zločinu po celé Evropě. Porozumění realitě drogových trhů v Evropě vyžaduje celostní přístup, sledující ekonomický řetězec od výroby, přes pašování (nelegální obchod) až po spotřebu. Dvě evropské agentury - Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) a Europol - spojily své síly a poskytují dnes první analytický přehled, který plně pokrývá problematiku drogových trhů. Zpráva obsahující strategickou analýzu drogových trhů v Evropě, vydanou pod titulem "EU Drug Markets Report" byla zveřejněna 31. 1. 2013 v Bruselu.
Plné znění zprávy "EU Drug Markets Report" a veškeré doprovodné materiály pro média jsou dostupné na speciální stránce Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost: Launch of the EU drug markets report . Na této stránce najdete i kontakt pro média.
Informace v češtině mohou médiím poskytnout pracovníci českého Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti (MUDr. Viktor Mravčík, nebo Mgr. Vlastimil Nečas).

Publikováno: 31.01.2013
Aktualizováno: 29.11.2014