Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Tisková zpráva k rozhodnutí Nejvyššího soudu

Tisková zpráva k rozhodnutí Nejvyššího soudu

9. 4 2014: Stanovisko národního protidrogového koordinátora k rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu ve věci určení limitního množství drog pro vlastní potřebu.

Národní protidrogový koordinátor vítá rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu ve věci určení hraničního množství drog pro vlastní potřebu.
Je třeba zdůraznit, že toto rozhodnutí nic nemění na skutečnosti, že držení jakéholiv množství drog je v ČR stále nelegální. Rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu pouze určuje limitní množství drog pro vlastní potřebu a orientační hranici pro rozlišení mezi přestupkem a trestným činem.
„Z pozice národního protidrogového koordinátora bych rád zdůraznil, že je nadmíru vhodné tato množství již dále neměnit a s časovým odstupem jednoho či dvou let zhodnotit, k jakým výsledkům tyto změny povedou. Očekávání, zejména ze strany represivních složek, jsou velká, nicméně předpoklad, že zpřísnění protidrogových zákonů vede ke snížení užívání drog ve společnosti je prokazatelně nerealistický. To ostatně dokazuje i změna nastavení protidrogových politik zemí jako USA či Uruguay,“ dodává k situaci národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Připojené soubory

TZ_Nejvyšší_soud.pdf (TZ_Nejvyšší_soud.pdf - 185,83 kB)

Publikováno: 09.04.2014
Aktualizováno: 21.11.2014