Navigace

 • o nás
 • informace
 • pomoc a podpora
 • publikace
 • jste závislí?
 • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Konference Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe - odborné workshopy pro zdravotníky

Konference Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe - odborné workshopy pro zdravotníky

Konference „Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe“, která se koná v březnu 2015 v Praze, má vzdělávací charakter a je zařazena do celoživotního stavovských organizací - ČLK, ČLnK a ČAS. V rámci konference se koná 8 odborných workshopů, z nichž jeden je čtyřdílný. Záštitu poskytli konferenci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Česká lékárnická komora konferenci zařadila do celoživotního vzdělávání pod evidenčním číslem 15297 s 20 body. Česká asociace sester konferenci zařadila do kreditního systému vzdělávání sester pod č. ČAS/KK/365/2015. Konference rovněž získala garanci Společnosti pro návykové nemoci ČLS JEP pro zařazení mezi vzdělávací akce ČLK s ohodnocením 18 kredity - očekává se zařazení konference do databáze vzdělávacích akcí akreditovaných Českou lékařskou komorou.

Workshopy pro zdravotníky povedou špičkoví zahraniční odborníci

 1. Úvod do praxe v používání léčebného konopí pro lékaře a sestry; vede Dr. Yehuda Baruch a Zacharias Klein (oba Izrael), 4dílný workshop. V poslední části vystoupí i Mgr. Jana Venclíková (Státní agentura pro léčebné použití konopí, ČR).
 2. Léčba bolesti s využitím kanabinoidů (prof. Silviu Brill, Izrael)
 3. Léčebné konopí v paliativní péči (Dr. Jonathan Grunfeld (Izrael); s podporou Better, Inc)
 4. Konopí a kanabinoidy v neurologii (Dr. Arno Hazenkamp (Nizozemsko); s podporou Bedrocan, LLC)
 5. Léčebné konopí v onkologii (Dr. Jonathan Grunfeld (Izrael); s podporou Better, Inc)
 6. Posttraumatické stresové poruchy, Tourettův syndrom a další psychiatrické diagnózy pro léčbu konopím a přípravky z něj (prof. Sue Sisley (USA); s podporou Better, Inc)
 7. Konopí a epilepsie diagnostická kritéria v USA, Kanadě, Izraeli a jinde (prof. Uri Kramer (Izrael); s podporou Better, Inc)
 8. Konopí a přípravky z něj v dermatologii (TBA)
Jednací jazyky jsou čeština a angličtina s tlumočením. Celkový počet vzdělávacích hodin pro lékaře a lékárníky je 34 hodin, pro sestry 12 hodin.
Podrobný program konference je uveden na konferenční stránce. Část programu je vhodná i pro širší veřejnost - zejména pro pacienty a studenty vysokých či vyšších odborných škol.
Kde a kdy: Prague Marriott Hotel , V Celnici 8, Praha 1; 4.-7. březen 2015

Publikováno: 17.02.2015