Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Drogová situace / Monitor / Zahraniční média / Mayova klinika spustila studii genetických příčin závislosti

Mayova klinika spustila studii genetických příčin závislosti

Mayova klinika v minnesotském Rochesteru zveřejnila tiskovou zprávu o spuštění pětileté studie, která má identifikovat geny, jež zvyšují náchylnost k závislosti na alkoholu a dalších drogách.
Datum zveřejnění: 21. dubna 2004
Zdroj: Join Together
Autor: Mayo Clinic
Původní název: Mayo Clinic to Study Genetics of Addiction

Mayova klinika v minnesotském Rochesteru zveřejnila tiskovou zprávu o spuštění pětileté studie, která má identifikovat geny, jež zvyšují náchylnost k závislosti na alkoholu a dalších drogách.
"Už mnoho let víme, že se alkoholismus v některých rodinách vyskytuje častěji než v jiných," řekl doktor David Mrazek, šéf oddělení psychiatrie a psychologie na Mayově klinice. „Některé geny už jsou s alkoholismem dávány do souvislosti, pokud ale máme zjistit, jak mezi sebou interagují, musíme identifikovat každý jeden z nich, který se takového procesu účastní. To by nám mohlo umožnit vyvinout personalizovanou léčbu pro lidi, kteří jsou zatíženi vyšším rizikem závislosti na alkoholu a dalších drogách než ostatní."
Výzkum je financován z grantu ve výši 12,5 milionu amerických dolarů, který poskytla společně nadace Samuela C. Johnsona a rodina tohoto významného filantropa.

Publikováno: 21.05.2004
Aktualizováno: 15.02.2014