Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

konopné drogy

stejně jako jinde ve světě, i v ČR je nejčastěji zneužívanou ilegální drogou konopí

Highsnlows - australské stránky o rizicích užívání konopí

Projekt Highs´n Lows je zaměřen na poskytování informací mladým lidem (15–19 let) o tom, jak užívání konopí může ovlivnit jejich duševní zdraví. Obsahuje také zajímavá videa. Veškeré informace jsou v angličtině.

Antologie konopí: globální otázky a lokální zkušenosti

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) zveřejnilo u příležitosti Mezinárodního dne proti drogám a nelegálnímu obchodování s nimi rozsáhlou dvoudílnou monografii s názvem ANTOLOGIE KONOPÍ: GLOBÁLNÍ OTÁZKY A LOKÁLNÍ ZKUŠENOSTI. Pohledy na problematické otázky, léčbu a regulaci v oblasti konopných drog v Evropě.
Plné znění knihy je ke stažení zdarma; další informace a český souhrn najdete níže.
Díl 1: Konopí v minulosti; Politiky, právní předpisy a strategie kontroly; Otázky nabídky a výroby
Díl 2: Epidemiologie; Vliv užívání konopí na zdraví; Prevence a léčba

Obsah THC v konopných drogách - studie EMCDDA

(2005) Dostupná data neukazují na zvyšující se potenci (obsah účinné látky) v marihuaně; průměrný obsah THC v marihuaně je ve většině států EU již několik let stabilní, pohybuje se mezi 6 až 8 %. To je jeden z hlavních závěrů studie EMCDDA "An overview of cannabis potency in Europe" z roku 2004.

Konopné drogy - stručně

Na černém trhu se vyskytují a jsou zneužívány především dvě základní formy drogy. První je marihuana (tráva, zelí apod.), druhou hašiš (haš, čokoláda apod.).

Konopné drogy - podrobně

Na černém trhu se vyskytují a jsou zneužívány především dvě základní formy drogy. První je marihuana (tráva, zelí apod.), druhou hašiš (haš, čokoláda apod.). Hlavní účinnou látkou je THC ( delta-9- tetrahydrocannabinol = tetrahydro-6,6,9-trimethyl-3-pentyl-6H-dibenzo[b,d]pyran-1-ol = C21H30O2 )