Navigace

  • o nás
  • informace
  • pomoc a podpora
  • publikace
  • jste závislí?
  • mapa webu
mapa pomoci

mapa ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Plzenský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Královéhradecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Středočeský kraj

Login form

kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

links

anketa

Nežádoucí účinky užívání marihuany

Výsledky ankety

novinky odjinud

mapa webu

 

drogy-info.cz / Dotazník / Škála závislosti na alkoholu

Škála závislosti na alkoholu

   Potřebujete pomoci?

   Váš kraj:    

   


Škála závislosti na alkoholu (Alcohol Dependence Scale, ADS) byla vyvinuta v roce 1982 Skinnerem a jeho spolupracovníky za účelem zhodnocení závažnosti závislosti na alkoholu (diagnostická kritéria DSM-IV). Jedná se o dotazník o 25 položkách, které pokrývají alkoholový odvykací syndrom, narušenou kontrolu nad pitím, uvědomování si nutkání pít, zvýšenou toleranci alkoholu a chování zaměřené na vyhledávání příležitostí napít se. Dotazník se vztahuje k posledním 12 měsícům, ale lze ho použít také pro jiné časové periody (např. 6 měsíců, 24 měsíců apod.) tak, aby toto zvolené období odpovídalo tomu, co potřebujeme o klientovi vědět. Dotazník pomáhá odhalit míru závažnosti závislosti na alkoholu, což je využitelné v plánování léčby, jejího charakteru a intenzity.

Instrukce:
  1. Pečlivě/pozorně si přečtěte každou otázku a možné/navrhované odpovědi. Odpovězte pravdivě na každou otázku. U každé otázky zakroužkujte pouze JEDNU odpověď – vyberte tu, která je vám nejblíže/která podle vás nejvíce odpovídá pravdě.
  2. Slovo „pití“ v otázce se týká „pití alkoholických nápojů“.
  3. Čas pro vyplnění dotazníku je neomezený. Pracujte pečlivě a pokuste se dotazník vyplnit co nejdříve. Prosíme, odpovězte na všechny otázky.

Jste závislí na alkoholu?

Pohlaví


Váš věkDosažené vzdělání